cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Wstrzymano zamówienie oculus Quest 2

wiedzmin171
Honored Guest

Witam, mam problem z finalizowaniem transakcji za zakup Oculusa. Jako metodę płatności za zamówienie wybrałem płatność kartą i chwilę  po opłaceniu otrzymałem komunikat "Status zamówienia: wstrzymano"

W emailu otrzymałem informację że

 

"Wygląda na to, że wystąpił problem z podanymi przez Ciebie informacjami o płatności.
Aby sfinalizować zamówienie, kliknij przycisk „Wyświetl zamówienie” poniżej, aby zaktualizować informacje o płatności."

Próbowałem zmienić sposób płatności ale bez skutku i także anulować zamówienie i też od razu pojawia się komunikat że nie jest to możliwe.

Czy może miał ktoś taki problem i co mam w tym związku dalej zrobić??    

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. 🙂 

1 REPLY 1

AdrianRode
Explorer

Hej,

miałem ten sam problem i okazało się, że mój bank (Alior) zablokował karty, bo wykrył podejrzaną operację  (zamówienie zrobiłem kartą, a potem PayPalem z podpiętą drugą kartą i zablokowało mi obydwa plastiki).

Zadzwoniłem do banku, żeby odblokowali kartę i przy okazji dodali transakcje z Facebookiem do białej listy. Potem napisałem na czacie supportu Oculusa i miły pan anulował mi zamówienia, dokonałem nowego zakupu i płatności i pan od razu sprawdził czy przeszło.